آموزش تجارت الکترونیک - کارگاه عملی پرورش تاجر الکترونیکی
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Instagram
   

مشاوره ، طراحی و اجرای مدل تجارت الکترونیکی کسب کار شرکت ها توسط تاجر الکترونیک

کارگاه عملی پرورش تاجر الکترونیکی
11 تیر 93 ساعت 07:47 | | حسین زینی وند | ( نظرات )
در عصر امروز برای ورود به دنیایی دنیایی تجارت الکترونیکی و کسب و کار اینترنتی کسب دانش عملی روز از اصول و شروط اصلی غیر قابل انکار موفقیت در این عرصه می باشد لذا   بیشترین اثر بخشی در یادگیری و اجرا و عملیاتی شدن در هر مهارت بیشتر بر جنبه کاربردی بودن و عملیاتی بودن آن تکیه شده است از این رو روزانه شاهد توسعه ورک شاپ ها یا همان کارگاه های عملی و استارت آپ های مختلف در سراسر جهان و به تبع آن در ایران هستیم . در دنیایی امروز معنی کسب و کار و شکل و ساختار درآمد تغییرات بنیادی پیدا نموده و روز به روز این تغییرات ملموس تر و محسوس تر می باشند . در دنیایی امروز منابع مفاهیم تئوری که جنبه آموزشی داشته باشد با توجه به حضور و گسترش ابعاد مختلف شبکه جهانی اینترنت و موترو های جستجو و شبکه های اجتماعی به خصوص رشد و توسعه اخیر شبکه های اجتماعی تحت موبایل ، به وفور در دسترس است و کمتر مطلب یا موضوعی را می توانیم اشاره کنیم که منبعی از آن در اینترنت نباشد . از این رو بازار آموزش ها به خصوص آموزش تجارت الکترونیکی به سمت مجازی و کارگاهی عملیاتی  رفته و در هر تخصص و مطلبی جنبه کاربردی ان موزد توجه می باشد  از این رو در دنیایی امروز پرورش نسبت به آموزش اهمیت بسازیی دارد و در واقع پرورش و انتقال هر دانشی و فنی در عمل نیاز مند طی نمودن فرایند اجرایی کار از ابتدا تا مرحله حصول نتیجه می باشد . ما هر منبعی را برای آموزش نیاز داشته باشیم در فضای اینترنت با معتبر ترین مراجع و منابع در دسترس داریم ، دنیایی امروز دنیای جمع کردن و تلمبار کردن مدارک و گواهی های کاغذی نیم باشد ، سرعت تکمیل دانش و تغییرات بنیادی تعاریف و مفاهیم به حدی زیاد شده است که به نظر اینجانب مدرکی که امسال اخذ شده اعتبارش نسبت به سال قبل کمتر می باشد از این رو جنبه کاربردی هر دانش ارزشش به روز نگه داشتن و انطباق با تغییرات روزانه عصر اطلاعات می باشد . 


از این تعاریف عام و کلیات بخواهیم بگذریم در کارگاه های عملی پرورش تاجر الکترونیکی هدف اینجانب با توجه به یک دهه تجربه در این بخش نوع کاربردی و عملیاتی و بر قراری ارتباط  صاحبان مشاغل و مدیران شرکت ها و سازمان با بعد عملیاتی و اجرایی کار بوده و مباحث تئوری نیز در این کارگاه ها شکل و معنای خاص خود را پیدا می نمایند و از طرفی نیز بر گزاری این کارگاه ها در واقع ستاپ کردن سیستم کسب و کار به شیوه سنتی به ساختار تجارت الکترونیکی می باشد و یا اگر سازکان ویا شرکت مسیری را در این بخش طی نموده است و با مشکلات خاص خود روبرو شده است این فرایند آسیب شناسی و مطابق با تکنیک های روز ترمیم و تکمیل می گردد .


حال به این نکته مهم باید توجه داشته باشیم با توجه به سرعت بالای تغییرات  در عصر امروز بیش از پیش پرورش در همه ابعاد نسبت به آموزش ارجحیت دارد چرا که  بخش بزرگی از فرایند پرورش همان آموزش است اما به صورت عملیاتی و اثبات روابط علت و معلولی در حوزه همان دانش است و اگر از بعد پرورشی کار دور باشیم و غافل به مثال این موضوع می ماند که برای شرکت در  مسابقات جام جهانی فوتبال منکر پرورش توان و قوای جسمی و بدن سازی و فکری ، تکینک و تاکتیک های عملی قبل از مسابقه و .... باشیم یا اینکه مباحث تئوری کشتی را یاد بگیریم ولی خبری از تشک کُشتی و حریف کُشتی نباشد و به نوعی پرورش حرکت به سمت جلو می باشد و اثر رشد و تعالی هر شخص یا شرکتی در پرورش تجلی پیدا می کند حتی مثال و مصداق ایرانی که اشاره برا کار نیکو کردن از پُر کردن است حکایت پر کردن همان تمرین و تکرار از منظر پرورش یا بارور کردن و پر قدرت کردن یک بازو در اثر تمرین و تکرار بر اساس اصول و موازین تربیتی آن می باشد . همینگونه است که می گویند سازمان تربیت بدنی ، یعنی اثر بخشی تربیت بدن بر اثر پروش آن می باشد و معنی حضور و موفقیت در بازار کار امروز هم حتما و و حتما باید بر اساس تربیت و پرورش باشد ، و موضوعات آموزشی به وفور در دسترس می باشد و حکایت گرفتن یک اموزش تئوریکال شبیه پست کردن یک نامه برای یکی از عزیزان از طریق پست به شهر یا کشور دیگری می باشد . حداقل کاری که می توان کرد زدن یک ایمیل رایگان است که هزینه و زمان دیگر در ان معنی ندارد . سرعت تغییرات در همه ارکان زندگی  نسبت به سه سال گذشته کاملا" محسوس است چه برسد به چند دهه ! 

 

حال با تمامی اوصاف این پرسش بر ذهن ما متواتر می گردد آن هم در تمام حِرف و مشاغل که باید نوع ان بسته به تغییرات دنیایی اطلاعات تغییر نماید و همه چیز وابسته به الکترونیک و اینترنت و ابزارهای ارتباطی هوشمند شده است ، آیا این ارتباط و موفقیت و دسترسی به راهکار های موفقیت در این بخش می تواند بدون ترسیم نقشه راه عملیاتی و تمرین و تکرار ان باشد ؟ آیا می توان بدون ارتباط گرفتن با ابزار های هوشمند و ده ها مباحث کاربردی دیگر  که ارتباط سرنوشت ساز با کسب و کار و تجارت ما را دارد به موفقیت دست یافت ؟ از طرفی بعد از هر کارگاه عملیاتی تازه آغاز کار و پشتیبانی کار استارت می خورد ، عزیزان فراموش نکنید نتیجه کار مهم تر از فرایند کار است و موفقیت به ادعا نیست به عمل و عملیاتی کردن کار و چرخه کار می باشد . آموزش های تئوری و اشایی با مباحث و اصطلاحات براحتی انجام می پذیرد . نتیجه بیش از سی کارگاه و همایش کارگاه اینجانب در یکساله گذشته حاکی از اثر بخشی کارگاه های عملی پرورش تاجر الکترونیکی داشته  و شروع و عزم این کار توسط اینجانب در کشور به جریان و حرکت افتاده و به جرات این ادعا نیست بلکه واقعیت محض است اولین کارگاه های پرورش تاجر الکترونیکی در کشور توسط اینجانب و اعضاء شرکت کننده در این کارگاه ها آغاز و رسمیت پیدا کرد . و این کارگاه ها حاصل  سالیان سال تجارب تحقیق ،  موفقیت و شکست این جانب در این عرصه می باشد که این تجارب ارزنده که هزینه های زیادی برای اینجانب داشته است را به رایگان در اختیار مشتاقان به حضور  در این عرصه قرار داده و در این بخش کلیه کارگاه ها به صورت تخصصی و شرکتی بر گزار می گردد و تا کنون کارگاه های عمومی و یا تئوریکال تحت هیچ شرایط بر گزار نشده و نمی گردد و این موضوع هر روز ارزش و اعتبار کارگاه های پرورش تاجر الکترونیکی را روز افزون می نماید .این موضوع را  در پایان یاد آور می شوم که در برنامه شش ماهه دوم سال نود و سه نیر تصمیم بر این دارم که بصورت تخصصی سالیانه دو یا سه کارگاه با پشتیبانی کامل برگزار نمایم و بیشتر بعد مشاوره اجرایی و کار سنجی کار حتی بر کارگاه های پرورشی ارجحیت پیدا نماید این کار باعث ایجاد ارزش افزوده و اعتبار بخشی بیش از حد به کارگاه های پرورش تاجر الکترونیکی را داشته و بزودی در این خصوص نیر مربیان و دستیاران حرفه ای پرورش تاجر الکترونیکی به منظور حفظ و شاعه این دانش با ارزش ثروت زا  تربیت خواهد شد . منتظر خبر های خوب ما در این مورد باشید .
 

حسین زینی وند 

تاجر الکترونیک 

مدرس دوره های تخصصی تجارت الکترونیک 

مجری پرورژه های ملی و بین المللی 

تجارت الکترونیک در کشور 

کانال تلگرام ما 

تلگرام سرویسی در ابهام

تلفن  :  88720880    

Email :Hosein.zeinivand@gmail.com

 09121870651

 صفحه اینستاگرام 

Image result for instagram.
صفحه فیسبوک  تاجر الکترونیک
                               

جهت آشنایی بیشتر با مباحث تاجر الکترونیک لطفا روی عکس زیر کلیک کنید :: مرتبط با: آموزش تجارت الکترونیک ,
:: برچسب‌ها: تجارت الکترونیکی چیست؟ , کارگاه عملی تاجر الکترونیک , آموزش تجارت الکترونیک , کسب و کار اینترنتی , مشاوره تجارت الکترونیک , تاجر الکترونیک , j[hvj hg;jv ,
:: لینک های مرتبط: اخبار تجارت الکترونیک , صفحه رسمی تاجر الکترونیک ,